4.6.2020 Svátek slaví Dalibor

Aktuality

Kniha z knihovny – nová služba pro čtenáře

V naší knihovně od minulého roku používáme nový automatizovaný portál na nákup knih, který má výhodu v tom, že ceny knih, které pořizujeme do našeho knihovního fondu, jsou až se slevou 35 % . Další výhodou je, že se zjednodušil nákup, protože systém hlídá díly jednotlivých sérií a požadavky jednotlivých čtenářů. Když nám pošlete svoji žádost o zakoupení zajímavé knihy do knihovního fondu, přednostně bude kniha po zpracování připravena na půjčení pro vás. Nyní se nám podařilo zajistit tuto službu i pro vás občany Brušperku.

Kniha z knihovny

Můžete si koupit knihy i učebnice pro děti za velkoobchodní ceny (asi 20% levnější než v knihkupectví) a vyzvednout je přímo v knihovně a neplatit žádné poštovné!

Jak to funguje?

  1. Koupíte si knihy online na www.knihazknihovny.cz (je třeba knihu nejen objednat ale i zaplatit on-line, nelze platit na dobírku). Koupě funguje jako v jakémkoli jiném e-shopu, pouze jako místo doručení vyberete knihovnu Brušperk.
  2. Objednávku zpracovává knihovna společně se svým nákupem knih do fondu (dodací lhůta závisí na objemu objednávek knihovny, cca 10 dnů).
  3. Po doručení knihy do knihovny vám zašleme avízo k odběru na vámi zadaný kontakt. Kniha bude vydána tomu, kdo se prokáže heslem (kód zaslán do emailu).
  4. Přijdete si vyzvednout svou knihu do knihovny a neplatíte žádné poštovné.

Máme k dispozici Dárkové kupóny (s unikátním kódem) na 100 Kč, které uplatníte v nákupním košíku při nákupu větším než 799,- Kč. Jsou k dispozici u obsluhující knihovnice.


95134255_2602428693332113_6839331133608427520_n


Screenshot_1nádvořítruhlíkyvřesy

stažený souborstažený soubor (1)stažený soubor (2)


Kroužek mladých myslivců

Více než rok se v knihovně schází kroužek mladých myslivců „LIŠČATA“ pod vedením manželů Magdy a Petra Rozehnalových. Děti se hravou formou učí poznávat přírodu a její zákonitosti, své získané znalosti si pak ověřují v přírodě. Z přírodních materiálů tvoří různé výrobky, odlévají stopy zvěře, plní úkoly pro získání odznaku „Mladého adepta myslivosti“.  Starají se o krmelec pro zvěř, kterou chodí v zimě přikrmovat. V soutěži „Zlatá srnčí trofej“ se umístili na předních místech.